Závod požárnické všestrannosti

První z disciplín je Závod požárnické všestrannosti, který se koná při zahájení hry Plamen a to na podzim. V této disciplíně musí na jednotlivých stanovištích, které jsou rozmístěný na trati, která je dlouho 2 – 3 km (mladší – starší) úkoly. První z úkolů je střelba ze vzduchovky, dále přebíhají ke stanovišti – základy topografie, u třetího stanoviště provádí – uzlování, poté přeběhnou ke stanovišti – základy první pomoci, jako předposledním stanovišti je čeká – požární ochrana a poslední stanoviště je – překonání překážky po vodorovném laně. U této disciplíny je důležitý jak zaběhnutý čas, tak splnění všech úkolů co možná s nejmenším počtem trestných bodů. Více se dozvíte v instruktážním videu na YouTube.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *