Zahájení celoroční činnosti 2016/2017

mladí hasiči Velké NěmčiceV sobotu 15. 10. 2016 jsme se zúčastnili závodů ve Starovicích. Počasí nám moc nepřálo, ale i přesto jsme jeli závodit s nadšením.

Od 1. září vyšli v platnost nové směrnice a změn v pravidlech bylo víc než dost. Děti jsme ale vše stihli dostatečně naučit a výsledky byly velmi překvapivé.

Letos bylo mezi mladšími 13 družstev. Nejprve jsme soutěžili ve štafetě požárních dvojic. I přes dvě malé chyby děti obsadili deváté místo. Poté měli chvíli pauzu a následoval závod požární všestrannosti, který se skládá ze střelby ze vzduchovky, základů topografie, uzlování, základů první pomoci, požární ochrany a překonání překážky po vodorovném laně. Závod požární všestrannosti se dětem povedl výborně a dokončily ho na perfektním třetím místě.

Celkově se naše družstvo mladším po absolvování podzimního kola umístilo na čtvrtém místě a před jarní částí máme nakročeno na medailové umístění.