Štafeta požárních dvojic

Štafeta požárních dvojic je disciplína, kterou provádí čtyři členi družstva plus jejich velitel. Dráha je dlouhá 2x 35metrů. Na pokyn startéra vyběhne velitel, který pouze běží k metě a zpět. Po jeho doběhnutí vybíhá první dvojce, která se vyzbrojí nářadím a běží k hydrantovému nástavci, kde musí rozvinout hadici do vytyčeného území. Poté jednu koncovku podá svému kolegovi, který nese proudnici a druhou napojí na hydrantový nástavec. Soutěžící s proudnicí mezitím napojil proudnici na druhou koncovku a položil za vytyčenou čáru. Poté obíhají metu a vrací se zpět, odkud odstartovali. Po doběhnutí vybíhá druhá dvojce, která nejprve oběhne metu. Jeden z nich odpojí proudnici od hadice a přeloží jednou hadici tak, aby mohl druhý hadici svinout a vznikl z toho kotouč, kdy budou koncovky u sebe. Disciplína končí doběhnutím soutěžících s nářadím za cílovou čáru. Instruktážní video najdete opět na YouTube.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *