Školení velitelů na PS Hustopeče

Označení AED

Velitelé jednotek a družstev z hasebního obvodu Hustopeče se zúčastnili každoročního školení velitelů na PS Hustopeče.

Jedním z tématu byla zdravověda – v roce 2015 byl aktualizovaný Guidelines 2015, dále nám byla představena mobilní aplikace Záchranka, která pomůže ZZS lokalizovat místo události, krom toho vám také ukáže i nejbližší AED (automatizovaný externí defibrilátor). V Jihomoravském kraji existuje projekt na plošné pokrytí těchto zařízení, takže na něj můžete narazit v OC, na náměstí, nádraží apod. POZOR zařízení je chráněno kódem, který vám sdělí operátorka tísňové linky. Použití automatizovaného externího defibrilátoru (AED) zvyšuje zachraňovanému šanci na přežití.

Dále nechyběly zákony, ale pro nás se nic zásadního nezměnilo. Pro pilaře byl vydaný rozhodovací proces, kdy je potřeba nahlásit kácení na úřad a kdy naopak ne. Pokud chceme plnit tlakové láhve v zařízeních HZS, je nutné sepsat smlouvu, kde budou uvedené základní údaje o láhvi a orazítkované městysem.