Požární útok s překážkami CTIF

Požární útok CTIF je od klasického požárního útoku úplně odlišný. Soutěží celkem 9 členů, kteří jsou rozděleni do dvou skupin po čtyřech, a devátý člen je kapitán družstva. Každý má v týmu svoji úlohu, kterou musí splnit v co nejkratším čase. První čtveřice v čele s kapitánem družstva musí v úsek tratě překonat vodní příkop, přeskočit bariéru, protáhnout se tunelem, překonat kladinu a doběhnout k džberovým stříkačkám, které musí naplnit vodou a poté našplíchat určité množství vody do terčů. Po nastříkání vody, přebíhají k poslední části, kde musí správně přiřadit technické prostředky k jejich značkám a poté se seřadit v nástupní ploše pro ohlášení ukončení disciplíny. Mezitím druhá část týmu rozvine přesně daným postupem hadicové vedení, které musí být položeno na správné straně překážek. Hadice nesmí být ani přetočená, tak že si musí dávat pozor opravdu na vše. Po roztažení hadicového vedení musí vytvořit uzly a po dokončení se seřadit ke zbytku družstva do nástupního pole pro ohlášení ukončení disciplíny. Pro představu si můžete opět pustit instruktážní video na YouTube.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *